Klaasvill ISOVER RKL FACADE
ISOVER RKL FACADE (endine tootenimetus RKL-31 FACADE) on kombineeritud soojustus- ja tuuletõkkeplaat, mis on välja töötatud niiskustehniliselt keerukate tingimuste jaoks. ISOVER RKL FACADE sobib kasutamiseks ka renoveerimislahenduse juures vanade piirete täiendavaks välispidiseks lisasoojustamiseks. FACADE pinnakate on veeauru väga hästi läbilaskev, tagades samal ajal vihmavee- ja tuuletiheduse. FACADE toode suudab taluda otsest UV-kiirgust 6 kuu jooksul kaotamata oma omadusi tingimustes, kus lõplik fassaadiviimistlus on veel paigaldamata. Toode on mittepõlev ning omab parimat isolatsioonivõimet mineraalvillast tuuletõkketoodete seas (lambda 0,031 W/mK).
Kasutamine
ISOVER RKL FACADE tooteid kasutatakse peamiselt tuuletõkkeks ja täiendavaks soojusisolatsiooniks välisseintes, pööningutel ja tuulutatavates põrandaalustes. Toodet kasutatakse uusehitistes või renoveeritavates hoonetes nii kõrghoonete kui ka väiksemate elamute puhul. Kuna Facade pinnakate laseb kergesti veeauru väljapoole, siis toode on sobiv välispidiseks lisasoojustamiseks renoveerimislahendustes. RKL FACADE on mittepõlev ning tuld mittelevitav. Tuleohutuse klass on A2-s1,d0, toode sobib kasutamiseks ehitistes ja selle osades, mille tuleohutusklass on TP1 (tulekindel) ja TP2 (tuld takistav) ning ka TP3 (tuldkartev). Plaatide pikemas küljes olev punnsoonühendus tagab plaatide omavahelistele liitkohtadele tuulekindla ning külmasillavaba ühenduse. RKL FACADE plaatide kõik omavahelised ühenduskohad tuleb täiendavalt tihendada süsteemi kuuluva FACADE tihendusteibiga. ISOVER RKL FACADE tootel on UV-kindlus 6 kuud. Ilma lõplikku fassaadikihti paigaldamata säilivad toote omadused otsese ilmastiku käes 6 kuu jooksul. Süsteemi kuuluv ISOVER FACADE Tape tihenduslindil on samuti UV-kindlus 6 kuud.
Paigaldus
Konstruktsiooni põhisoojustus tuleb paigaldada karkassi vahele kuivades tingimustes ning projekteerija juhiseid järgides. ISOVER RKL FACADE kinnitatakse hoone karkassile kas müürisidemete, laiemate alusseibide (kruvidele) või distantspukside abil. Müürisidemete või muude kinnitusvahendite kulu on ligikaudu 4-6 tk/m² ja kinnitusdetailide omavaheline samm mööda karkassi on ca 600 mm. Varuväljapääsude, seinaredelite ning muude fassaadile kinnituvate lisakoormuste puhul on kinnitite omavaheline samm tihedam – 300 mm. Tuuletõkkeplaatide peale paigaldatavad tuulutusliistud kinnitatakse puitkarkasshoonete puhul üldjuhul kruvidega kui tuuletõkkeplaatide paksused on vahemikus 50-100 mm. 25 ja 30 mm paksuste tuuletõkkeplaatide puhul võib kasutada kinnitamiseks ehitusnaelu. Tuuletõkkeplaatide paksusega 75 ja 100 mm külmasillavabaks kinnitamiseks on olemas RKL Termofix paigalduskomplektid. Konstruktsiooni tuulepidavuse tagamiseks tuleb RKL FACADE plaatide kõik omavahelised liitekohad tihendada FACADE 60 mm laiuse teibiga. Hoone välisnurkades kasutatakse laiemat FACADE 90 mm teipi, mis tagab kriitilisele kohale kindlama tuuletiheduse. Plaatide omavaheliste ühenduskohtade tihendamine teibiga tuleb teostada samal päeval, kui toimub plaatide paigaldamine. Seeläbi välditakse võimalikku niiskuse tungimist plaatide vahele ning võimalust, et tugev tuul hakkaks spetsiaalkatet lahti rebima. Et tagada teibile hea nakkuvus aluspinnaga peavad teibitavad plaadi pinnad olema puhtad (tolmuvabad) ja kuivad ning õhutemperatuur peab olema vähemalt -5°C. Külmades tingimustes tuleb teibitavat aluspinda eelnevalt soojendada, samuti peab hoolitsema selle eest, et tihendusteip ise omaks piisavat temperatuuri. Kui paigaldamise temperatuur on alla +5 ° C, tuleb teipi kõvemini vastu aluspinda suruda parema nakkumise saavutamiseks. Tihendusteip saavutab parima nakkuvuse mõni minut pärast paigaldamist. Teibi kulu arvestus 1 m² tuuletõkkeplaadi kohta: 1,4 jm teipi 1200×1800 mm plaadi puhul ja 1,2 jm teipi 1200x3000mm plaadi puhul. Teibi kulule lisandub avatäidete ümbermõõt! Kohtades, kus tuuletõkkeplaat liitub muude konstruktsioonidega, tuleb tuuletõkkeplaadi ning konstruktsioonide liitmiseks/tihendamiseks kasutada ilmastikukindlat neutraalsilikooni, mis tagab elastse ühenduse.
Ladustamistingimused
Toodete ja pakendite käsitlemisel tuleb järgida pakendil või tootja spetsiaalses kasutusjuhendis esitatud juhiseid. Ladustamisel kaitsta sademete eest.
Ohutuskaart
Käsitsemise juhised
Soojustuste tabel
DoP
Üksikasjalikuma nõu saamiseks võtke ühendust:
SAINT-GOBAIN EESTI AS
Peterburi tee 75
Tallinn, 11415
Telefon: +372 6209 510