CR 65 Hüdroisolatsioonisegu
Hoonete ja konstruktsioonielementide hüdroisolatsiooniks.
Kasutamise üksikasjad
Kasutusala: Kasutatav monoliitsete veepaakide, joogiveepaakide ja ≤5 m sügavuste basseinide seest tihendamiseks. Sobib vanade hoonete või maa-aluste elementide hüdroisolatsiooniks. CR 65 kantakse jäikadele pragudeta betoon-, tellis-, krohv- ja põrandapindadele.
Aluspinna ettevalmistus: Segu CR 65 võib kasutada kandvatel, jäikadel ning segu nakkumist takistavatest ainetest (näiteks määrdeõlidest, bituumenist, tolmust) puhastatud pindadel:
– betoonil, vähemalt klass C12/15 (vanusega üle 3 kuu);
– valatud tsementpõrandatel, paksusega ≥ 10 mm ning – tsementkrohvil (vastupidavusega ≥ 12 Mpa, vanusega vähemalt 28 päeva);
– kiiresti kivistuval põrandasegul Ceresit CN 87 (vanusega vähemalt 3 päeva);
– telliskividest ning maakividest müüridel (vastupidavusega ≥ 6 Mpa, vanusega vähemalt 3 kuud).
Aluspinnad peavad olema tasased, väikese niiskusesisaldusega ning poorse pealispinnaga. Seda segu ei saa kasutada kips-, anhüdriidtsement- ning gaasbetoonist põrandate korral. Määrdunud kohad, kooruvad või väikese vastupidavusega kihid ning mistahes värvikihid või muud preparaatide imendumist takistavad ained tuleb aluspindadelt eemaldada. Üle lihvides tuleb puhastada ka lubjakrohvist ning tsementlubjast pinnad, samuti seinte pragunenud pealiskiht. Murenenud segukihid tuleb eemaldada umbes 2 cm sügavuselt ning seejärel tuleb kivide vahed täita tugeva tsemendiseguga (näit. CX 5). Sügavad defektid ning müüriaugud tuleb eraldi kinni müürida, täites need kas tsemendisegu või betooniga. Ebatasase pinnaga või erineva struktuuriga materjalidest aluspinnad (nt. müürid, mis on laotud nii tellistest kui ka kividest) tuleb katta tsementkrohvi kihiga. Ääred tuleb “faasida” umbes 3 cm ulatuses ja väljaulatuvad nurgad tuleb ümardada umbes 4 cm raadiusega (kas tsemendiseguga või liivaga segatud CX 5-ga). Enne aluspinna katmist CR 65-ga tuleb seda niisutada veega, kuid nii, et ei tekiks liiga suuri loike.
Tööde käik: Pakendi sisu puistata täpselt välja mõõdetud puhtasse külma vette ning segada mikseriga hoolikalt läbi, kuni on saadud ühtlane, ilma tükkideta mass. Vajalik segukonsistents oleneb selle aluspinnale peale kandmise viisist:
– pintsliga pealekandmiseks: 2,5 mahuosa CR 65 segada 1 osa veega;
– harjaga pealekandmiseks: 3 osa CR 65 segada 1 osa veega.
Valmis segu tuleb kanda niiskele, kuid mitte märjale aluspinnale. Pihusti kasutamisel kanda segu peale ühe kihina, kuni on saadud soovitud paksusega segukiht. Käsitsi pealekandmisel on esimene CR 65 kiht soovitav alati peale kanda pintsliga (lameda ja laia pintsliga), teine segukiht harja või pintsliga kahekordse kihina. Pintsli kasutamisel tuleb kihid peale kanda ristipidiste pintslitõmmetega. Värskelt pealekantud segukihti tuleb tingimata hoida liiga kiire kuivamise eest. Teise kihi võib peale kanda alles siis, kui alumine kiht on juba kõvenenud, kuid veel veidi niiske. Järgmiste kihtide pealekandmise vaheline aeg ei tohi olla üle 12 tunni. 2 päeva pärast võib pealekantud segukihil juba käia, kuid ka juba täielikult kuivanud materjal ei ole väga vastupidav liiga intensiivsele mehaanilisele koormusele.
Tähelepanu: Mitte segada materjali teiste segude või täidistega! Töid tuleb läbi viia kuivades tingimustes, kui õhu ning töödeldavate pindade temperatuur on + 5° kuni + 25 °C. Segu CR 65 sisaldab tsementi ning selle segamisel veega tekib aluseline reaktsioon. Seetõttu tuleb töötades nahka ja silmi kaitsta. Kui segu on sattunud silma, loputada kohe rohke veega ning pöörduda arsti poole. Kroom VI sisaldus – alla 2 ppm toote säilivusaja jooksul.
Tehniline informatsioon
Ohutusalane teave
Üksikasjalikuma nõu saamiseks võtke ühendust:
Henkel Balti
Sõbra 56 B
51013
Tartu
+ 372 7305800