CT 85 Armeerimis- ja liimsegu EPS-plaatidele
Vahtpolüstüreenplaatide (EPS), samuti õhukese armeerimiskihi kinnitamiseks hoonete soojusisolatsiooniks kergmärjal meetodil.
Kasutamise üksikasjad
Kasutusala: CT 85 on mõeldud hoonete välisseinte EPS-plaatidega soojustamiseks kergmärjal meetodil. Toode on Ceresit Ceretherm ETICS-süsteemi (välise soojusisolatsiooni liitsüsteemi) element. Kasutatakse EPS-plaatide kinnitamiseks ja armeerimiskihi tegemiseks uute ja renoveeritavate hoonete soojustamisel. CT 85 koostisse lisatud spetsiaalsed kiud suurendavad isolatsioonisüsteemi vastupidavust kahjustuste ning pragude ja lõhede tekkimise suhtes.
Aluspinna ettevalmistus: 1. Vahtpolüstüreenist plaatide kinnitamine Segu CT 85 nakkub väga hästi kandvate, jäikade, kuivade ning puhaste segu nakkumist takistavatest ainetest (näiteks määrdeõlidest, bituumenist, tolmust) puhastatud müüride, krohvipindade, mosaiikpindade ning betooniga. Eelnevalt tuleb kontrollida segu nakkuvust olemasolevate krohvi- või värvikihtidega. Pudenev krohv tuleb aluspinnalt eemaldada. Rohkem kui 20 mm sügavused kriimustused ja defektid tuleb täita pahtliga CT 29 või tsementkrohviga. Määrdunud kohad, materjali imendumist takistavate ainete jäägid, mittehingavad värvikihid ning muud nõrgalt aluspinnaga nakkunud kihid tuleb täielikult eemaldada, kasutades selleks näiteks survepesuseadmeid. Kohad, kus kasvavad sammal või vetikad, tuleb alguses puhastada terasharjaga ning seejärel immutada Ceresit CT 99 vesilahusega. Vanad krohvimata müürid ning tugevad krohvi- ja värvikihid tuleb hoolikalt tolmust puhastada, pesta tugeva surve all veega üle ning oodata, kuni need on täielikult kuivanud. Suurema niiskusesisaldusega, näiteks gaasbetoon- või silikaatplokkidest aluspinnad tuleb üle kruntida Ceresit CT 17-ga ning lasta neil seejärel vähemalt 2 tundi kuivada. CT 85 nakkuvust ettevalmistatud aluspindadega kontrollitakse 10 x 10 cm suuruste vahtplasti tükkide kleepimisega aluspinna erinevatesse kohtadesse. 4 – 7 päeva möödudes proovitakse neid käsitsi eemaldada. Nakkuvus on piisav siis, kui vahtpolüstüreen puruneb. Kui vahtpolüstüreen eraldub aga koos aluspinna või segukihi tükkidega, tuleb plaatide kinnitamiseks kasutada täiendavalt mehhaanilisi kinnitusvahendeid.
2. Armatuurkihi moodustamine vahtpolüstüreenile. Pärast seda, kui plaadid on liimisegu CT 85 abil aluspinnaga tihedalt nakkunud (umbes 3 päeva pärast) võib need üle liivapaberiga lihvida ning kinnitada täiendavalt mehhaaniliste kinnititega. Kui 2 nädala jooksul pole vahtpolüstüreenist plaate armatuurikihiga kaetud, siis tuleks kontrollida kihi kvaliteeti. Kollaseks tõmbunud või tolmava pealispinnaga plaadid tuleb tingimata jämeda liivapaberiga üle lihvida.
Tööde käik: CT 85 puistata täpselt välja mõõdetud puhtasse külma vette ning segada mikseri abil läbi, kuni on saadud ühtlane ilma tükkideta mass.
1. Vahtpolüstüreenist plaatide kinnitamine. Valmis tehtud segu kanda kellu abil 3 – 4 cm laiuselt plaadi servadele ning plaadi montaažipinnale umbes 8 cm laikudena. Seejärel tuleb plaat otsekohe vastu seina suruda ning fikseerida paari hõõrutilöögiga kohale. Õigesti kohale asetatud segu peab pärast plaadi vastu seinapinda surumist katma umbes 40% plaadi montaažipinnast. Kui plaatidega kaetakse tasaseid ja siledaid aluspindu, võib segu plaatide tagapinnale kanda ka liimikammi abil (hammastikuga 10 – 12 mm). Vahtpolüstüreen- plaadid paigaldada tihedalt üksteise kõrvale, vältides vertikaalvuukide kohakuti sattumist.
2. Armatuurkihi moodustamine vahtpolüstüreenile- Valmis tehtud segu tuleb mööda vahtpolüstüreenist plaatidepinda laiali ajada 2 – 3 mm paksuse kihina, kasutades selleks siledat terashõõrutit. Värskelt peale kantud segukihile asetada klaaskiudvõrk (tagades 10 cm võrgupaanide ülekatte). Seejärel kanda võrgule teine, umbes 1 mm paksune segukiht ning tasandada nüüd pealispind nii, et võrku poleks enam näha. Võib peale kanda masinaga. Soovituslik masina tüüp: nt Wagner PC 15, düüsi läbimõõt 6 mm. Värsked seguplekid pesta maha veega, kivinenud krohvijääke saab eemaldada ainult mehaaniliselt.
Tähelepanu: Sarrusekihi pealekandmisel ei ole soovitatav töötada otsese päikesekiirguse käes, valmis sarrusekihti tuleb kaitsta vihma eest. Tellingutel on soovitatav kasutada katteid. Töid tuleb teha kuivades tingimustes, kui õhu ja töödeldavate pindade temperatuur on +5° kuni + 25°C. Kõik siinkohal ära toodud andmed kehtivad temperatuuril +23°C, kui suhteline õhuniiskus on 60%. Teistsugustes tingimustes võivad materjali omadused mõnevõrra muutuda. Löögikindlus vastab Euroopa tehnilises tunnustuses (ETA) süsteemile Ceresit Ceretherm sätestatud nõuetele. See sõltub sarrusekihi tegemise kvaliteedist. CT 85 sisaldab tsementi ja selle segamisel veega tekib aluseline reaktsioon. Seetõttu tuleb töötades nahka ja silmi kaitsta. Kui segu on silma sattunud, tuleb silmi loputada kohe rohke veega ja pöörduda arsti poole. Kroom VI sisaldus alla 2 ppm toote säilivusaja jooksul.
Tehniline informatsioon
Ohutusalane teave
Üksikasjalikuma nõu saamiseks võtke ühendust:
Henkel Balti
Sõbra 56 B
51013
Tartu
+ 372 7305800