CL 50 Elastne hüdroisolatsioonimass
Kahest põhikomponendist koosnev tsemendi-dispersioonimass veekindla vahekihi moodustamiseks keraamiliste plaatide, looduskivi jms alla .
Kasutamise üksikasjad
Kasutusala: Hüdroisolatsioonimass Ceresit CL 50 on ette nähtud niiskusja veetõkete tegemiseks. Ceresit CL 50 on mõeldud aluspindade tihendamiseks enne keraamiliste plaatide ja looduskivi paigaldamist. Materjal kantakse krohvi- ja tsementpindadele kas pintsli või rulli abil. Tänu kiirele sidestumisele võib CL 50-ga töödeldud aluspindadele hakata plaate kinnitama juba samal päeval. Materjali soovitatakse kasutada pidevalt märgades või perioodiliselt niisketes ja veega kokkupuutuvates kohtades, nt basseinides, terrassidel, vannitubades, ühiskasutatavates duši- ja pesuruumides, tualettruumides, köökides ning ruumides, mille põrandas asuvad veeäravooluavad. CL 50-t võib kasutada betoon-, valatud tsement- või tsementkrohvipindadel (ka köetavatel), lubitsementkrohvil, täisvuugiga laotud müüritistel, gaasbetoon- ja anhüdriitpindadel, kipspindadel ja kipskrohvil ning kipsplaatidel.
Aluspinna ettevalmistus: CL 50 hüdroisolatsioonimassi võib kasutada jäikadel, kandvatel, kuivadel ning lõplikult valminud aluspindadel, mis on materjali nakkuvust takistavatest ainetest (nt õlid ja tolm) puhastatud. Aluspinna pealmine kiht peab olema tasane ja suurte pragudeta. Aluspinnal olevad määrdunud kohad, vanad kooruvad kihid ning värvikihid tuleb mehaaniliselt eemaldada. Tolmavad aluspinnad tuleb harjaga puhastada. Anhüdriitpinnad (niiskus < 0,5%) tuleb mehaaniliselt üle lihvida ja lihvimistolmust puhastada. Kipsplaadid kinnitatakse plaatide tootja suuniste kohaselt. Lihvitud ja lihvimistolmust puhastatud aluspindade ja kipskrohvi paksus peab olema > 10 mm ja niiskus < 1%. Aluspinnad kruntida vahendiga CT 17 või CN 94 (lahjendatud veega suhtes 1 : 3 (CN 94 : vesi)) ja lasta kruntimisvahendil vähemalt kaks tundi kuivada. Pinnad peavad olema väljastpoolt niiskuse sisseimbumise vastu kindlustatud, nt seinte või vahelagede abil.
Tööde käik: CL 50 pakend sisaldab mõlemat isolatsioonikomponenti. Koostisaine B (vedelik) tuleb valada nõusse ja seejärel puistata juurde koostisaine A (pulber), segades pidevalt aeglasel kiirusel mikseriga, kuni on saadud ühtlane tükkideta segumass. Koostisainete segamisel tuleb jälgida, et nende kaalusuhe oleks 1,5 : 1. Lasta segul viis minutit seista ja segada uuesti läbi. Materjali võib peale kanda hõõruti või pintsliga. Veekindla aluspinna saamiseks tuleb peale kanda vähemalt kaks CL 50 kihti, mille kogupaksus kuivanuna peab olema vähemalt 2 mm. Esimene kiht kantakse peale pintsliga. Teise kihi pealekandmist võib alustada umbes kahe tunni pärast, kui esimene kiht on sidestunud ja hakanud värvust muutma. Teine kiht kantakse peale esimese kihiga risti. Ühe CL 50 kihi paksus ei tohi ületada 1,0 mm. CL 50 kulu on 1,65 kg/m2 iga 1 mm paksuse kuivanud kihi kohta. Terrassidel, rõdudel ja basseinides peab pealekantud CL 50 isolatsioonikihi kogupaksus kuivanuna olema vähemalt 2,5 mm. Kui aluspinda kaitstakse põhjavee või surveta vee sisseimbumise vastu, peab pealekantud isolatsioonikihi kogupaksus kuivanuna olema vähemalt 2 mm. Märgades ruumides tuleb vahekihti nurkades ja paisumisvuukides tugevdada CL 152 tihenduslindiga. Lint tuleb kleepida värskelt peale kantud esimese CL 50 kihi peale ja katta materjali teise kihiga. Terrassidel ja rõdudel tuleb isolatsioonikihi tugevdamiseks sellistes erilistes kohtades nagu vertikaal- ja horisontaalpinna liitekohad, äravoolutrapid ja -rennid, kohad, kus kasutatakse plekkdetaile jms, kasutada CL 152 tihenduslinti või CL 150 butüüllinti. Paisumisvuukides kasutada CL 152 linti. Enne CL 150 lindi kleepimist tuleb imavatele aluspindadele kanda hüdroisolatsioonimassi kiht. CL 150 lint tuleb kleepida pärast hüdroisolatsioonimassi kihi täielikku kuivamist ning katta seejärel isolatsioonimaterjali teise kihiga. Kui CL 152 lint kleebitakse aluspinna ja plekkdetailide liitekohale, tuleb plekk enne katta epoksüvaiguga R727, millesse on puistatud 0,2−0,8 mm suuruse teraga kuivatatud kvartsliiva. Umbes viie tunni möödudes pärast viimase kihi pealekandmist võib hakata sellele kinnitama keraamilisi plaate standardi PN-EN 12004 + A1 : 2012 kohase C2- või R2-klassi plaatimissegudega, nt Ceresit CM 12, CM 12 PLUS, CM 16, CM 17, CM 22, CM 29, CM 74 või CM 77. Töövahendite puhastamiseks ja värskete seguplekkide eemaldamiseks kasutada vett. Kivistunud materjali on võimalik eemaldada üksnes mehaaniliselt.
Tähelepanu: Töid tuleb teha kuivades tingimustes, kui õhu ja töödeldava pinna temperatuur on vahemikus 5−25 °C. Aluspindu võib CL 50-ga katta ainult sellelt poolelt, kust niiskust läbi imbub. Materjali ei tohi kasutada agressiivsetes keskkondades. Kui CL 50-t kasutatakse välistöödel, peab aluspinna kalle olema vähemalt 2,5%, et aluspinnale ei tekiks suuri veeloike. Koostisosa A on ärritavate omadustega, segu tsemendisisaldus põhjustab aga koostisosade A ja B kokkusegamisel aluselise reaktsiooni. Seetõttu tuleb töötades nahka ja silmi kaitsta. Kui materjal on silma sattunud, loputada silmi kohe rohke veega ja pöörduda arsti poole. Kroom(VI) sisaldus alla 2 ppm toote säilivusaja jooksul.
Tehniline informatsioon
Ohutusalane teave
Üksikasjalikuma nõu saamiseks võtke ühendust:
Henkel Balti
Sõbra 56 B
51013
Tartu
+ 372 7305800