Liitu uudiskirjaga

Mis tingib soojapuhurite hinnaerinevuse?

 
 
 
 

Soojapuhurite lai valik ajab ilmselt paljudel poes pea ringi käima. Neid on saadaval erinevates võimsustes, suurustes, värvis ja hinnaklassis. Samuti on võimalik leida paljudest poodidest sarnase välimuse, kuid küllaltki suure hinna erinevusega soojapuhureid. Otsustasime järele uurida, mis võib olla sellise hinnaerinevuse põhjuseks.

Leidsime kolm väliselt väga sarnast puhurit erinevate kaubamärkidega, kuid nende hinnavahe oli 2-7 euro suurune ja varieerusid vahemikus 8.90-15.90 eurot. Monteerisime puhurid lahti, et teada saada, mis võib tingida hinnaerinevuse. Espaki valikust olevatest kaubamärkidest võtsime vaatluse alla Euromac’i puhuri. Lihtsa vaatluse käigus selgus, et Euromac on lahti võetud soojapuhuritest ainus, mis on varustatud ümberkukkumise kaitsmega.

Ümberkukkumiskaitse, nagu nimigi viitab, peatab puhuri töö, kui see peaks kukkuma pikali. Selline kaitse asub puhuri all ja meenutab väikest nuppu (sees must karp all servas). Samuti on Euromaci soojapuhuril ainsana topelt ülekuumenemiskaitse, mis asub vasakus servas (valge karp) ja tagab turvalisuse ka siis kui ühe kaitsmega peaks midagi juhtuma. Teistel, vaatluse all olnud puhuritel, nimetatud kaitsmed puuduvad ja sealt tulenevalt ka erinev hind. Kokkuvõtvalt võib öelda, et mida vähem turvalisust tõstvaid elemente soojapuhur sisaldab, seda odavam on hind. Nimetatud kaitsmed teevad küll puhurid turvalisemateks, kuid seejuures ei tohi unustada elementaarseid ohutusnõudeid. Tuleks vältida puhurite tööle jätmist ilma järelevalveta ja pika perioodi vältel, samuti on oluline jälgida, et küttekehad on vabad ja katmata.