Liitu uudiskirjaga

Teenused

Värvide toonimine

Espak Jõgeva kaupluses saab toonida Sadolini värve.

Sadolini ja Pinotexi toonimine

Akzo Nobel Baltics AS poolt paigaldatud Acomix toonimissüsteemi abil on võimalik toonida enamikke meid ümbritsevatest värvitoonidest.

Valiku lihtsustamiseks on paljud värvitootjad kokku pannud erinevaid värvikollektsioone (värvikaarte). Meie süsteem sisaldab enamikke neist värvikaartidest, nende hulgas ka NCS ja RAL. Viimased kaks ei ole küll koostatud värvitootjate poolt kuid on väga laialdaselt kasutusel kogu Euroopas.

Värvitooni valiku lihtsustamiseks on Akzo Nobel koostanud kollektsiooni INSPIRATSIOON. See koosneb minikollektsioonidest nagu Südameasi, Pillerkaar jne. Värvitoonidele on antud nimed: elevandiluu, kuusemets, mustikajook jpt. Kellel nendest toonidest ei jätku, peab lahti tegema ACC Colormapi. Siit on võimalik oma valik teha 6915 värvitooni seast. ACC Colormapis olevatel toonidel ei ole nimesid. Kõik toonid on kirjeldatud ACC kodeeringuga. See on tähtede ja numbrite kombinatsioon, mis kirjeldab antud tooni füüsikalisi parameetreid: värvitooni (määratud domineeriva lainepikkusega), heledust ja küllastust. ACC on Akzo Nobeli poolt väljatöötatud kodeerimissüsteem ja on kasutusel enamikes Euroopa riikides. Näiteks, kui Saksa disainer kasutab ACC kodeeringut, siis tema poolt välja valitud värvitoone on võimalik toonida ka Espaki kauplustes.

Põhivärvikaardina on kasutusel värvilehvik Sadolin Acomix.

sadolini voldik

Kõigi nende ilusate värvitoonide valmistamiseks kasutatakse toonimispastasid Acomix Eco, mis on 100% lahustivabad. Kokku on 16 toonimispastat. Seitse neist on mineraalsete pigmentidega, mis on välja töötatud spetsiaalselt fassaadivärvide toonimiseks. Veel kaks pastat sisaldavad läbipaistvaid rauaoksiide lasuurvärvide (nende seas ka Pinotexi kaubamärgi all olevate toodete) toonimiseks.

Baasvärve on kolm: BW (base white), BM (base meedium) ja BC (base clear). Kolme baasvärviga tagatakse parem toonitäpsus.

Espaki kliendi jaoks on asi lihtne. Tema ei pea teadma midagi baasvärvidest ja toonimispastadest, sest toonimisprogrammi andmebaasid sisaldavad tuhandeid valmis toonimisretsepte ning võib kindel olla, et sõbralikud müüjad aitavad leida nende hulgast see kõige õigem.