Liitu uudiskirjaga

Vanaemade tarkused tomatite kasvatamiseks

Tomatid vajavad palju valgust, soojust ja kastmist

Nad armastavad kasvada temperatuuril 22-25 C Liigne kuumus ei ole ka hea, sest kuigi taim kasvab hästi, siis viljad jäävad kiduraks.

Jälgi kindlasti, et taimed ei kuivaks läbi

Lopsakamad taimed vajavad üldjuhul rohkem vett.

Ronivaid tomatitaimi on kindlasti vaja üles siduda.

Tomatikasvude eemaldamine

Kui taimede varte ühenduskohtadesse tekivad väikesed lehekasvud, võiks need ära murda, siis on viljadel rohkem ruumi kasvada ja taim ei kasuta vajalikke toitaineid kasvude peale ära.

Tomatitaimede väetamine

Kuna taim kasutab palju energiat viljade kasvatamiseks võiks sel perioodil taimi kord nädalas väetada. Näiteks võiks kastmisvees leotada kanakaka graanuleid või vihmaussikomposti ja siis taimi sellega kasta.

Taimede katmine liigse päikese eest

Kui keskpäevane päike on liiga kuum, võib taimi katta kattelooriga.

Tomatitaimede kahjuritõrje

Tihtipeale meeldib sipelgatele soojas kasvuhoones elutseda. Kõige parem oleks sipelgapesadega tegeleda kevadel enne tomatite istutamist. Siis võiks sipelgapesa üles kaevata ja sinna valada näiteks rohelise seebivee lahust. Kui tomatitaimed on juba kasvuhoones, aitab sipelgate vastu nõgeseleotise vedeliku kasutamine. Kõrvenõgese leotis aitab ka samaaegselt taime väetada. Samuti aitab kõrvenõgese lahusega pritsides võidelda kasvuhoone karilase ja lehetäide vastu. Lehetäide vastu aitab ka rohelise seebi lahus 1:10.