Liitu uudiskirjaga

Tycroc veekindlate ehitusplaatide laiendatud sortiment nüüd Espaki kauplustes

Hüdrofoobsete Tycroc ehitusplaatide ning lisatarvikutega saab vannitube ja teisi märgasid ruume ehitada nii, et need tulevikus ei hallitaks ning oleksid ka aastate pärast vastupidavad agressiivsele niiskele keskkonnale.

Materjali kirjeldus

Tycroc plaatide sisuks on ekstrudeeritud polüstüreen (inglise keelne lühend XPS foam). Et tagada plaadi jäikus ja vastupidavus on veekindel vahtsüdamik kaetud polümeertsementkihiga, mille peal on klaaskiud-armeerimisvõrk ja seejärel polümeertsemendi teine kiht. Selline pind on koheselt valmis viimistlustöödeks. 

 

Omadused ja eelised

Tycroc TWP ehitusplaat on veekindel ja vett blokeeriv ehk ei lase endast läbi  vett ega niiskust. Plaat on kaalult kerge ja hõlpsasti paigaldatav (12 mm plaat kaalub ca 3kg/m²). Peamised eelised tänaste levinud niiskete ruumide ehituslahenduste ees on lihtsus ja kiirus ning teadmine, et toode on suletud pooridega ( 0 kapillaarsus), s.t vesi materjali sisse ega läbi ei pääse.

Ehitusturul pakutakse erinevaid niiskus- ja veekindlaid materjale, kuid tihti aetakse siinkohal segamini mõisted niiskuskindel / veekindel ning niiskust või vett blokeeriv.  Niiskus- või veekindluse all mõeldakse üldjuhul fakti, et toode ja selle omadused ei muutu pidevas niiskes keskkonnas, kuid see ei tähenda ühtlasi, et see toode on tingimata ka vett mitte imav ja mitte läbilaskev.

Mõned argumendid, miks kasutada Tycroc TWP ehitusplaati:

– toode on hüdrofoobne ehk vett mitte läbilaskev ning täiendavalt hüdroisolatsiooniga katmist ei vaja
– reaalne ajaline ja rahaline kokkuhoid (jääb ära hüdroisolatsiooni pealekandmine ja selle kuivamine)
– lihtne paigaldada
– kerge transportida ja tõsta (näiteks erinevate korruste või ruumide vahel liikudes)
– vastupidav nii ehitamise käigus kui ka juba paigaldatud kujul
– väga suur kasutusvaldkond (võimalus teha erinevaid vorme, kaardus seinu, lagesid, kumeraid istmeid jms.)
– töötlemisel/paigaldamisel ei tolma ega määri (puudub pideva koristamise vajadus)
– ka paigaldatuna tolmuvaba materjal (lisaväärtus astmaatikutele)
– paigaldust saab teostada ka üks ehitusmees – võit ajas ja rahas
– põleb halvasti ja põlemise käigus ei erita mürgiseid gaase – tulekindluse euroklass E
– garanteeritud vee- ja niiskuskindlus läbivalt (tavalise hüdroisolatsiooniga kaetakse ja kaitstakse   üldjuhul vaid materjali üks pool)
– niiskus muudab populaarse ehitusmaterjali kipsplaadi kasvulavaks mürgistele seentele     

Kasutuskohad

Tycroc TWP veekindel ehitusplaat on ideaalne kasutamiseks vannitubades, aurusaunades ning spaades ja basseinides. Ühtlasi on toode sobilik ka nn. kuivadesse ruumidesse. Suur temperatuuri kõikumise taluvus võimaldab meie lahendusi kasutada ka hooajaliselt kasutatavates hoonetes (näiteks suvilad jne.), mis talveks kütteta jäävad.

Tycroc TWP ehitusplaati saab paigaldada erinevatele ehituses kasutuses olevatel aluspindadele ja karkassidele.

Tycroc TWP ehitusplaat on mõeldud kasutamiseks peamiselt vaheseinte ehitamisel ja nende veekindlaks muutmisel, erikujuliste dušikabiinide ja aurusauna istmete tegemisel, töötasapindade, riiulite jne valmistamisel. Samuti vannitoa lae ja põranda hüdroisolatsiooni tegemisel ning otseselt põrandakütte kaabli all takistamaks samaaegselt ka soojuse kandumist alla poole.

Lisainformatsioon: www.tycroc.com