Liitu uudiskirjaga

Tiigipuidust aiamööbli õlitamine

Inimene muheleb õnnelikult, kui toob suvehakul poest koju uhiuue looduslikult kauni välimusega ja sitkest tiigipuidust aiamööbli. Miks ei peaks tiigipuu vastu pidama mööblina, kui temast on aastasadu valmistatud päikese, tormide ja puujalgsete piraatide räsitavaid laevatekke?

See puiduliik sisaldab õli ja vaiku, mis aitab kõigi nende koormustega ise toime tulla. Kuid me ei saa alahinnata ka looduse jõudu. Päike kõrvetab (meie kliimas vähemalt vahetevahel keskpäeviti) ja vihm leotab vahel lausa halastamatult. Nii võibki juhtuda, et paari aasta pärast muhelus peremehe näol jaheneb. Ei ole neil toolidel ja laudadel enam endist sära ja mahlakat välimust. Tegelikult pole põhjust kurvastamiseks. Kallis peremees/perenaine, vali üks neist nappidest kenadest ja ilusatest suvepäevadest ning anna oma mööblile tagasi tema endine ilme. Selleks on Teknosel olemas võlutoode Woodex Hardwood Oil. Valmis pruuni tehasetooniga, taastab tiigipuidu algse olemise, samas sobib ka muudest lehtpuuliikidest inventarile.

Ettevalmistused

Käi toolid ja lauad üle peene liivapaberiga, et kõik üleliigne saaks eemaldatud. Määrdunud pinnad pese harjaga ja Rensa Facade pesuainega. Loputa puhta veega, tarbetult liigse vee vältimiseks kasuta käsna või lappi. Nüüd pead laskma puidul kuivada, et poorid võimalikult tühjad oleksid. Soojal suvepäeval päikese ja õrna tuulekese käes ei tohiks see kaua aega võtta.

Õlitamine

Õli võid pinnale kanda pintsli või lapiga. Lase kuni pool tundi imenduda, lisa sinna juurde, kus puidu pind on õli endasse tõmmanud ja pühi kindlasti üleliigne lapiga ära. Kui viimane tegemata jääb, hakkab paks üleliigne õlikiht aeglaselt kuivama ja on kleepuv. Lisaks korjab selline naksuv pind hästi mustust. Korralikult õliga küllastatud ja lapiga üle hõõrutud mööbel jääb ilus ning siidise pinnaga ja näeb välja nagu uus, võib-olla paremgi veel. Kui juhtub kogemata mõni klaas või kohvitass ümber minema, takistab õlisus valel vedelikul puitu imenduda. Siiski tuleks laud esimesel võimalusel plekkide vältimiseks puhtaks pühkida.

Küsi Teknose ilmastikukindlaid puiduõlisid ja keskkonnasõbralikke puhastusaineid kõigist suurematest Espaki kauplustest!