Liitu uudiskirjaga

Teknose Biora allergiavaba värvisari kannab nüüd Luigemärki

Teknose Biora allergiavabad värvid said oma 30. sünnipäeva tähistades toreda sünnipäevakingituse osaliseks – Biorale omistati kõrge tunnustus, ökomärgis Luigemärk, millega pärjatakse Skandinaaviamaades keskkonnasõbralikke tootesarju.

Luigemärk näitab tarbijatele, et nende värvide elutsükli igas faasis – alates toormaterjali valikust ja lõpetades jäätmekäitlusega – on arvesse võetud keskkonna heaolu. Selleks, et Luigemärki saada, peab toode vastama rangetele kriteeriumidele. Sisevärvide puhul puudutavad need kriteeriumid näiteks värvi kvaliteeti, sellest toaõhku eralduvate ainete kogust, pakendit ja kasutusjuhendit. Kõik saab alguse retseptist. Läbipaistva tootmisahela lõpus ootab ees kvaliteetne värv.

Suur osa sisevärvidele kehtestatud kriteeriumidest on seotud toormaterjaliga. Enne Luigemärgi andmist uuriti põhjalikult kõiki toormaterjale, mida Biora värvides kasutatakse. Luigemärgi saamise nõuded on rangemad, kui Soome ja Euroopa Liidu seadused ette näevad. Biora värvidele hinnangu andmiseks tuli läbi teha uuring, mis kestis peaaegu terve aasta, lisaks läks vaja mitme eksperdi asjatundlikku panust. Kõik see sai tehtud eesmärgiga pakkuda tarbijatele kvaliteetset, ohutut ja keskkonnasõbralikku toodet.

Biora oli esimene täiesti lahustivaba värvisari Soomes ning on olnud suunanäitajaks ja eeskujuks kõigile teistele Põhjamaade värvitootjatele. Biora allergiavabad värvid on saanud heakskiidu Soome Allergia- ja Astmaliidu poolt ning kannavad lisaks Luigemärgile ka M1 ohutusklassi tähist.

Biora allergiavabad värvid sobivad ideaalselt laste- ja magamistubadesse ning neid võivad julgelt kasutada ka tundlikud ja allergiate käes kannatavad inimesed. Biora värvid kuuluvad märghõõrdeklassi I, mis tähendab, et nad on eriti tugevad ja vastupidavad.

Bioraga värvimine on lihtne ja mugav – vaata Teknose õppevideot ja tee pintsel/rull värviseks!

 

 

 

LUIGEMÄRGIGA SISEVÄRVID

• Ei sisalda mürgiseid ega vähki tekitavaid aineid.
• Ei sisalda raskmetalle ega ftalaate.
• On läbinud katsed ja saanud kinnituse, et tegemist on vastupidava, nakkuva ning vee-, pesemis- ja kulumiskindla värviga.

Teknose Biora Luigemärgiga sisevärvid:

BIORA 3 täismatt krunt- ja laevärv

BIORA 7 matt seinavärv

BIORA 20 poolmatt sisevärv

BIORA BALANCE

täismatt sisustusvärv

 

Luigemärgi on saanud ka Teknose Silora valmispahtlid:

• SILORA J vuugipahtel
• SILORA LF kergpahtel

Teknose värvid saadaval suuremates Espaki kauplustes üle Eesti.