Liitu uudiskirjaga

Talvise müüriladumise eripärad

Ehitada saab ka külmal, tagasihoidlikud miinuskraadid müüriladumist ei takista, kuid temperatuuri langemisel alla +5ºC tuleb kasutada spetsiaalseid külmalisanditega kuivsegusid.

Bauroc plokkide talvise paigalduse reeglid on põhimõtteliselt samad, mis teistelgi ehitusplokkidel. Madalatel temperatuuridel alla +5ºC tuleb müüriladumisel kasutada spetsiaalseid külmalisanditega kuivsegusid, arvestada tuleb valmis segude lühema kasutusajaga. Talvistes segudes on külmalisandid, mis tagavad liimi kivistumise ka madalamatel temperatuuridel ja need on märgitud lumehelbe tähisega. AF külmalisandi lisamine suvisesse liimisegusse teeb segu kasutatavaks ka madalatel temperatuuridega. Külma ilma liimsegu soovitame võimalusel teha sooja veega, võimalusel ka soojas ruumis. 

Täiendavalt tuleb soojendada paigaldatavate plokkide kokkuliimitavaid pindu ja kaitsta laotavat müüritist tuule ning sademete eest.  “Liimsegu tuleks kanda müüri ladumisel vuuki ühe-kahe ploki jagu korraga ja sinna kohe võimalikult kuiva ja sooja pinnaga plokk peale asetada, muidu segu jäätub,” jagab nõuandeid Bauroc ASi tootekonsultant Karl Viirmann.

Viirmann soovitab kasutada talvel plastikust tööriistu ja ämbreid, et liimsegu nii kergelt nende pinnale ei külmuks. Ülioluline on kaitsta müüri, plokke, segu ja tööriistu tuule ja sademete eest.

Loe edasi: https://bauroc.ee/ehitajale/talvise-paigaldamise-eriparad/