Liitu uudiskirjaga

Seinte efektvärvimine on ühtemoodi nii põnev kui loominguline protsess

Küllap oled Pinterestis  või sisustusajakirjades kohanud ilusaid efektseintega kaunistatud kodusid ja mõelnud, et kindlasti nõuab see suurt pingutust või kallist meistrit kes sellise tulemusega hakkama saaks. Tehnikaid on tõesti palju ja võimalusi samuti. Alustada tuleks sellest, et vali kodus välja sein, mida soovite esile tuua. Kõige lihtsam on kasutada põhjaks juba olemasolevat värvi ja sellele erinevate vahenditega (käsnad, harjad, pintslid jne) lisada soovitud efektvärvi. Allpool toomegi välja erinevaid tehnikaid, mida Tikkurila efektvärvidega on võimalik saavutada. Kasuta oma fantaasiat ja ära karda, et miskit valesti läheb – alati on võimalik võtta väike vineeritükk ja seda tehnikat väikese pinna peal katsetada.

Üks väga mitmekülgne vahend, millega on võimalik erinevaid struktuure ja ruumilist efekti luua, on Tikkurila Tunto Hieno veepõhine struktuurne värv. See on pastataolise konsistentsiga värv, mida on võimalik toonida ja erinevaid vahendeid kasutades seinale kanda.

STUKKO TEHNIKA 

                

Kanna värvitud või krunditud seinale paksukarvalise laerulliga Tikkurila Tunto Hieno struktuurvärv (näiteks toon Y396) ja tasanda pahtlilabidaga selliselt, et pinnale jääks kerge struktuur. Seejärel kanna kuivanud struktuurpinnale pahtlilabidaga Tunto Hieno värvi (vali teine toon, näiteks H497) nii, et alumine värvitoon paistaks kohati läbi. Laki kuivanud pind Tikkurila Kiva 30 mööblilakiga.

TEHNIKA  BOHEEMI   

Kanna värvitud aluspinnale laia pahtlilabidaga Tikkurila Tunto Hieno struktuurvärv (näiteks toon L487). Paigalda kohe märjale pinnale pitskangas ja kanna läbi pitskanga heledamaks toonitud Tunto Hieno struktuurvärv (näiteks toon V487). Seda võid korrata seina peal osade kaupa, kuni oled tulemusega rahul.

KIVIPESU TEHNIKA

Kivipesu tehnika puhul värvi esmalt kogu seinapind toonitud Tikkurila Harmony seinavärviga. Seejärel lahjenda Harmony seinavärvi Tikkurila Lasera lisaainega, mis on alustoonist paar tooni tumedam. Lasera muudab värvi poolläbipaistvaks ja pikendab värvi kuivamise aega, mis aitab Sul hõlpsamini tegutseda ja tulemus jääb mõnusalt ebaühtlane. Kanna värv pinnale käsna või švammi abil ringjate liigutustega.

OMBRE VÄRVIMISTEHNIKA

Värvi kogu pind Tikkurila Harmony heledaks toonitud seinavärviga (näiteks toon X450). Sega ühes purgis 1:1 kokku Harmony seinavärv (sama toon ehk X450) ja Tikkurila Lasera lisaaine, mis vedeldab värvi ja muudab selle läbipaistvamaks. Teises purgis sega 1:1 kokku tumedamat tooni Harmony seinavärv (näiteks toon N494) ja Lasera lisaaine. Kanna tumedam värvisegu rulliga seinale alt üles liikudes umbes seina keskjooneni ja pintselda kohe laiema pintsliga risti-rästi liigutustega. Seina keskel kasuta heledamat värvisegu ja hajuta kokku mõlemad värvitoonid. Et saavutada Ombre tehnika pehmeid värviüleminekuid, tuleb jälgida, et värv oleks piisavalt niiske, muidu toonid ei saa omavahel seinal seguneda.

VÄRVIMISTEHNIKA MIS MEENUTAB KANGAMUSTRIT

Värvi sein kõigepealt soovitud tooni. Kanna Tikkurila Tunto Hieno pinnavärv seinale paksukarvalise rulliga ja tõmba koheselt tugevama harjaga ühtepidi triibud. Soovi korral võid kuivanud struktuurpinda tasasemaks lihvida ja peale tõmmata ristipidi triibud. Kanna švammiga õrnalt tupsutades peale meelepärast tooni pealmine värv või hoopis pärlmutterlasuur Tikkurila Taika Helmiäislasuuri (valikus on hõbe ja kuld), kasuta lasuuri pealekandmisel rulli.

TAIKA PÄRLMUTTERVÄRV

Tikkurila Taika pärlmuttervärvi on võimalik ka seinale kanda. Kõigepealt kata sein soovitud alusvärviga, kasutades värvirulli. Alusvärvi peale kanna diagonaalsete liigutustega Taika toonitud pärlmuttervärv. Tee muster värskele Taika värvile tapeetimislabidaga. Parema tulemuse saavutad siis, kui kordad sama ka teist korda, niiviisi tuleb pärlmuttervärv eriti hästi esile.

ROOSTE EFEKT

Kanna seinale Tikkurila Taika pärlmuttervärv (näiteks toon 2032) ja lase kuivada. Seejärel kanna värvitud pinnale õrnalt paksukarvalise rulliga toonitud Tikkurila Tunto Hieno struktuurvärv (näiteks toon N485), tõmmates vertikaalseid paane nii, et alumine pind kumaks läbi. Tasanda märg Tunto Hieno õrnalt tapeedilabidaga ja lase kuivada.

NB! Kõikide tehnikate puhul soovitame värvi seinale kanda ruutmeetri haaval. See tagab ühtlasema tulemuse. Soovitame meelepärast efekti katsetada väikesel pinnal enne seina peal töötamise alustamist. Aga muidu – lase oma fantaasial lennata ja tea, et ka imperfektsusel on oma võlu!