Liitu uudiskirjaga

Puidust mööbli värvimine

Puit on väga tänuväärne materjal. Puidust on meie esivanemad ja nende kõugud ehitanud onne, maju, paate ja laevu. Puidust tehakse tänapäeval mööblit, iluliiste ning kõiksugu liikumatut ja liikuvat kola. Puidul on lisaks heale voolitavusele ja vormitavusele kena loomulik muster, millega võib eputada, kuid vahel võib selle kauniduse ka teistmoodi ilusaks üle värvida.

Katva läbipaistmatu pinnakattena on Teknosel olemas mugav vesialuseline tootesari Futura Aqua. Läikeid jagub igale maitsele: Futura Aqua 20 on poolmatt, mille siidine pind ei tekita erilisi peegeldusi. Futura Aqua 40 pisut läikivam ehk poolläikiv – pisut libedama pinnaga – ning läikiv Futura Aqua 80, mille viimistlus mõjub peegelduse tõttu nagu natuke märjana.
Hea tulemuse saamiseks peaks pinnad eelnevalt kruntima Futura Aqua 3 kruntvärviga. Esiteks tekitab see puidu ja pinnakatte vahele hea nakke, teiseks on ühtlaseks värvitud pinda lihtsam ja vähem kulukam üle võõbata.
Kõik need värvid sobivad nii tuppa kui ka õue: lisaks taburettidele, laudadele, liistudele ja kappidele saab pintseldada aknaid, uksi ja aiamööblit. Aiamööbel tuleks talveks siiski katuse alla tuua, sest horisontaalpindadel lösutav lumi ei heida armu millelegi.
Futura Aqua sobib ka metallpindadele, sel juhul krundi pinnad roostekaitsevärviga Ferrex Aqua. Vana jalgratas ja aiakäru hakkavad uue kuue saamisel rõõmust niutsuma ja kriuksuma. Selle ohjeldamiseks võib neid pärast värvi kuivamist mõõdukalt õlitada.
Meeles tasub pidada, et värvipind saavutab oma lõpliku tugevuse umbes kuu aja pärast. Seni võiks vastvärvitud pindu hellalt käidelda, näiteks mitte toetuda lauale liiga teravate küünarnukkidega ega toolil ülemäära niheleda. Ikka tundega ja hoolitsevalt. Head pintseldamist ja rullitamist!