Liitu uudiskirjaga

Pahteldamine Eesti mehe pilgu läbi

Ärge rääkige mulle pahteldamisest. Mul hakkavad juba ainuüksi rääkimisest käed värisema. See ei ole minusugusele töö lõpetamist (või peaaegu lõpetamist) nautivale inimesele. Pahteldagu keegi teine. Keegi, kellele meeldib kindlakäeliselt ja kaunilt viimistleda. Keegi, kelle silutud pind jääb sile, mitte nagu vanadest aegadest tuntud gofreeritud ahjuplekk.

Siiski tuleb aegajalt ette olukordi, kus hoolimata vastumeelsusest pean haarama pahtlilabida või kaks, et oma järjega edasi minna. Kindlasti võtan terve päeva või paar plaanide koostamiseks ja eskiisi tegemiseks. Juba selle pärast, et nii saab päris tööd edasi lükata.
Kui saabub kooskõlastatud hetk praktilise tegevuse alustamiseks, riietun tunkedesse ja palun abikaasal kõik ümbritsev ja pahteldamist mitte vajav kinni katta. Ise kontrollin, et peatselt töötlemist saav pind oleks tolmust puhas ja instrumendid käeulatuses.
Algus on päris paljutõotav, võtad anumast väiksema labidaga ja laotad suuremale, siis tõmbad sahinal seina. Seda liigutust saab korrata ja korrata. Uhkus valdab hinge, kui näed oma katvat kätetööd.
Nüüd läheb silumiseks. Uhkust enam nii palju alles ei ole ja pea tõmbub rohkem õlgade vahele. Ükskõik, kuidas ei proovi, ikka tahab silumisliigutus seinal teravalt näha jääda. Kahjuks kipuvad seinad alati pahtlilabidast laiemad olema. Hea küll.
Oma kärsitu meelega tahaks alati ühe korraga hakkama saada, et pisutki varem õhtule jääda. Tegelikult tuleb pahteldada mitmes kihis. Kihtide vahele võib rahulikult öö jätta, selle ajaga jõuab ka vaim puhata. Enne järgmist kihti lihvin kõrgemad kohad maha, tolm ära ja peale uus pahtlikiht. Juba lihtsam.
Siledaid pindu on alati lõbusam pahteldada kui krobelisi, sest neid peaaegu ei peagi pahteldama ning ka materjali kulu on oluliselt väiksem. Osav mees saab juba teise kihiga hakkama, pärast veel kerge peenike lihv ja silma kinni pigistades võib öelda, et peaaegu valmis.
Nüüd tuleb tolmu koristamiseks jälle abiväge paluda ja värvimine võib lähitulevikus alata.
Mugavust armastavale inimesele on TEKNOS loonud Silora valmispahtlid: need on saadaval käepärases tuubis, mis teeb kasutamise nüüd veelgi lihtsamaks. Kõik Silora sarja valmispahtlid on CE-heakskiiduga, Silora LF pahtel kannab ka Põhjamaade Luigemärki.
Küsi Teknose pahtleid kõigist suurematest Espaki kauplustest!