Liitu uudiskirjaga

Millega ja kuidas hooldada palkmaja fassaadi?

Palkmaju töödeldakse sageli värvi asemel toonitud puidukaitsevahendiga. Põhjused tulenevad nii hoone välisilmest kui ka ehituslikust eripärast. Massiivse palgi niiskusesisalduse varieerumisest põhjustatud muutused on suuremad kui puitlaudisel ning seetõttu on palgi pinda soovitatav töödelda õhemat kihti tekitava pinnatöötlusainega. 

Päike pleegitab toonitud puidukaitsevahendi värvitooni, seepärast peab päiksepoolsete seinte töötlust sagedamini kordama. Puidukaitsevahendi võib kanda otse kulunud, kuid eelnevalt puhastatud pinnale. Palkmaja võib soovi korral katta ka läbipaistmatu värviga, kuid sellisel juhul on soovitatav kasutada õhemat kihti moodustavat puidukaitsevahendit.

Värvi valimine palkseinale

Toonitud puidukaitsevahendi koostisse kuuluvad värvipigmendid kaitsevad päikese UV-kiirguse eest ning hoiavad ära puidu halliks muutumise. Seetõttu ei soovitata kasutada värvitut puidukaitsevahendit. Läbipaistva toote kasutamisel mõjutab lõpptulemust aluspinna värvus. Seetõttu tuleb läbi- paistvate värvide kasutamisel ja eriti siis, kui on plaanis palkmaja värvust muuta, katsetada värvi katvust värvitavale pinnale sarnaneval pinnal ja valida selle järgi sobiv värvitoon. Kui palkmaja on korduvalt erinevat tooni puidukaitsevahenditega üle värvitud, saab pinna korrektseks läbipaistmatu puidukaitsevahendiga.

Palkmaja hooldusvärvimine:

  • Puhasta seinad terasharja ja kaabitsa abil lahtisest värvist ja mustusest.
  • Pese värvitavad pinnad Teknose RENSA FACADE fassaadi puhastava ja hallitust eemaldava pesuainega. Loputa pesuaine hoolikalt maha.
  • Krundi katmata puitdetailid Teknose WOODEX AQUA BASE puidukaitsekrundiga. Lase 1 ööpäev kuivada.
  • Värvi krunditud pinnad toonitud või läbipaistva puidukaitsevahendiga (näiteks Teknose WOODEX CLASSIC või WOODEX AQUA CLASSIC). Lase 1 ööpäev kuivada.
  • Värvi kogu pind toonitud või läbipaistva puidukaitsevahendiga.

Soome värvitootja Teknose valikust leiad keskkonnasõbralikud puhastusvahendid ning ilmastikukindlad ja vastupidavad välisviimistlustooted, mis annavad puitpindadele hõlpsasti värske välimuse. 

RENSA FACADE fassaadi puhastav ja hallitust eemaldav pesuaine

Kõikide välispindade pesemiseks ja värvimisele eelnevaks töötluseks.

WOODEX AQUA BASE puidukaitsevahend

Vesialuseline värvitu kaitsevahend-krunt puitpindadele. Sisaldab väga efektiivseid sinavuse, hallituse ja puidumädaniku teket ennetavaid aineid.

WOODEX AQUA CLASSIC läbipaistev puidukaitsevahend

Vesialuseline läbipaistev puidukaitsevahend välispindade töötlemiseks, ei tekita pealispinnale kilet.

WOODEX CLASSIC läbipaistev puidukaitsevahend

Lahusti baasil, kergelt geeljas, alküüdipõhine puidukaitsevahend välispindade töötlemiseks, ei tekita pealispinnale kilet.

Ootame tutvuma Teknose valikuga Espaki Tallinna, Tartu, Paide, Pärnu ja Viljandi kauplustesse.