Liitu uudiskirjaga

Loo oma paradiis

Kauni ilma nautimiseks ei ole vaja kodust kaugele minna- ülimõnus on istuda terrassil või rõdul, rüübata kohvi, lugeda raamatut või ajalehte ning nautida kaunist päeva. Kõlab nagu paradiis, kas pole?
Selleks, et seda täiel rinnal nautida, tuleks oma õuemööbli ja terrassi seisukord üle vaadata ning neid vajadusel värskendada. Kui tegemist on uue varem tööstuslikult töödeldud puitmaterjaliga, siis koheselt ei tasu seda õlitada. Õli ei saa piisavalt puitu imenduda, sest puit on liiga niiske ning puidu poorid on süvaimmutusainet täis. Nii võib õli jääda pinnale liiga paksu kihina ning hakata kooruma. Õlita eelnevalt tööstuslikult immutatud terrassilauda alles poole aasta pärast peale paigaldamist. Tuleb ette ka olukordi, kus avastad, et laudis on juba pude või halvemal juhul vajub lausa läbi. See on märk sellest, et õlitamine kahjuks ei päästa – pehkinud ja lõhenenud lauad tuleb lihtsalt välja vahetada. See on aga suur samm oma aknataguse paradiisi poole, sest hilisem ilu on seda väärt.

Video terrassi hoolduse kohta leiad SIIT

Põhjalik eeltöö, head töövahendid ja õiged töövõtted tagavad kauni tulemuse pikaks ajaks

Puhastamine on tegevus, millest terrassi hooldus algab. Pinnale kogunenud liiva- ja kruusaterad, samblik, mustus ja puuvaik segavad õlitamist ning ei pruugi jätta soovitud tulemust. Esmalt kata kilega maja seinad ja muud terrassi lähedal asuvad pinnad, mida on vaja kaitsta terrassipuhastusvahendi pritsmete eest. Loputa terrassi veega. Sega valmis spetsiaalse puhastusvahendi Tikkurila Terassi- ja Kalustepesu  vesilahus. Pane esmalt ämbrisse vesi ja siis puhastusvahend, et lahus ei hakkaks liialt vahutama. Kanna lahus ühtlaselt märjale pinnale ja lase mõjuda 15-30 minutit, et see tungiks sügavale puitu. Hõõru terrassiharjaga pinnalt mustus ja vana puiduõli. Pesemine avab puidupoorid ja valgendab tumenenud ja halliks muutunud puitu. Loputa pinda veega ja lase korralikult kuivada. Vajadusel lihvi pinnalt teravad servad, pinnud ja ebatasasused. Pühi pinnalt lihvimistolm, mille saad hõlpsasti lahti harja või niiske lapiga.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kui pind on puhastatud ja lihvitud, võid hakata õlitama. Õlitamiseks sobib kõige paremini pilves ilm. Õlitatav pind peab olema kuiv ja mitte kuum.
Kui Sa ei tea, mida õlitamiseks valida, siis Tikkurilal on pakkuda laia valikut terrassi- ja mööbliõlisid nii vee- ja lahustipõhiseid, valmistoonidena pruuni, halli ja musta ning toonitavatena (u 48 värvitooni).
Kaitsvad puiduõlid, mis on loodud spetsiaalselt meie heitliku kliima jaoks. Igal ettevõttel on oluline oma tegevusega võimalikult vähe koormata ümbritsevat keskkonda. Tikkurila
uuendas oma veepõhistes puiduõlides toote koostist, kus 75 % orgaanilisest süsinikust on asendatud biopõhiste ehk taimsete taaskasutatavate toorainetega. Uudne biopõhine tehnoloogia tagab toodete suurepärase ilmastikukindluse, kestvuse ning ka lihtsa töötlemise. Tooted imenduvad veelgi paremini puidu pinda ning koormavad vähem keskkonda ehk on nn „rohelisem“ valik. Enne õlitamist ja ka töö ajal tuleb õli kindlasti korralikult põhjani läbi segada. Nii võid kindel olla, et terrass ei jää laiguline. Tikkurila terrassiõlide eeliseks on see, et neid võib otse pinnale kanda ning eelnevat kruntimist ei vaja.
Õlita 2-3 lauda korraga algusest lõpuni. Kanna õli pinnale mõõdukalt ja puidusüüga samasuunaliselt. Siiski tasub jälgida, et ei tekiks laudade vahel liikudes üleminekukohti. Terrassipadi jätab pinnale paraja ühtlase õhukese õlikihi. Oluline on korralikult üle õlitada ka terrassilaua saetud otsad, kust vesi pääseb lihtsamini puitu ning hakkab seda kahjustama. Laudade vahede ja raskesti ligipääsetavate kohtade õlitamiseks pintsliga. Eemalda üleliigne õli, mis pinda ei imendu, puuvillase lapiga u 10 min pärast. Vastasel korral kuivab õliloik pinnal ära ning jääb naksuma. Lase õlitatud pinnal kuivada järgmise päevani.

Kõik Valtti puiduõlid sobivad termotöödeldud, sügavimmutatud, lehtpuust ja eelnevalt õlitatud ning
tööstuslikult õlitatud puidule.

Suure pinna õlitamiseks võta appi Anza kaks-ühes-terrassipadi, mille komplektis on ka lihvtald. Ergonoomilise terrassipadjaga saab terrassi õlitatud kiirelt ja mugavalt. Katab korraga kaks terrassilauda.
Sobib kasutada koos Anza pikendusvarrega.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Modernsed, osaliselt biopõhised puiduõlid

 

Traditsioonilised lahustipõhised puiduõlid

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iga töö lausa lendab käes, kui sobivad vahendid on tagataskust võtta. Anza Elite Wood Care õlitamispintsel (75 mm ja 120 mm) mahutab 44% rohkem õli kui tavapintsel ning jätab ühtlase pinna. Sobib väiksema terrassi või aiamööbli õlitamiseks.

Ükskõik, millist pinda parasjagu katad, Anza 3.3L kerge värvivanni mahutavus teeb Su töö oluliselt lihtsamaks. Haara sangast ja tunneta mugavust!

 

Hoiatus! Puiduõliga kokku puutunud paberrätikud, kaltsud, lihvimistolm jms. võivad mõne tunni möödudes iseenesest süttida. Taolised jäägid tuleks paigutada veega täidetud suletavasse metallanumasse. Kui peaksid tahtma ka aia- või terrassimööblile värskenduskuuri teha, siis selle õlitamise etapid ja tooted on täpselt samad, mis terrassi õlitamisel. Paradiisi loomine algab seega põhjalikust ettevalmistusest seda kõike selle nimel, et akna taga oleks alati üks koht, kus end suurepäraselt tunda.
Rohkem tooteinfot leiad www.tikkurila.ee. Küsi vajadusel nõuannet ka Värviliini tasuta infotelefonil 12011.