Liitu uudiskirjaga

Kuidas sauna puitpindu õigesti hooldada?

Saunaomaniku rõõmud ja mured käivad käsikäes – kuum saun on lõõgastumiseks parim paik, eriti just talveperioodil, kuid selleks, et puitpinnad aastast aastasse värske välimuse säilitaksid, tuleb neid regulaarselt puhastada ja hooldada. Sauna viimistlemisel tasub eelistada vett ja mustust hülgavaid vahendeid, sest need muudavad hilisemad puhastustööd palju lihtsamaks.

Lakk, õli või vaha?

Uue sauna ehitamisel on oluline pindu kaitsta juba enne esimest kasutamist. Traditsiooniliselt kasutatakse seinte töötlemiseks lakki ja lava tarbeks spetsiaalset õli. Viimastel aastatel on tulnud kasutusele saunavahad. Tavaliselt on need juba toonitud või on neid võimalik toonida.

Vaha eelis on lai kasutusampluaa, sest see sobib nii seinte kui lava viimistlemiseks. Toonitud vaha aitab muuta sauna välimust põnevamaks, nii näiteks on põhjanaabrite juurest populaarsust kogumas musta värvi saunaviimistlus. Tume leiliruum vajab aga tavapärasest intensiivsemat valgustust, muidu võib ruum jääda liiga hämaraks.

Kasuta õiget pesuvahendit

Enne vana sauna värskendamist tuleb see korralikult puhtaks pesta. Kodused pesuained jäävad sellise töö jaoks natukene lahjaks ja kasutada tuleks spetsiaalset pesuvahendit, mis pleegitab puidu heledaks. Varem lakitud pinnad tuleks katta lakiga. Lava jaoks võib kasutada nii lavaõli kui ka vaha. Kui laval on plekke, mis pesuga välja ei tule, siis tumedamaks toonitud vaha on suurepärane vahend nende peitmiseks ja lavale värske ning kauni välimuse andmiseks.

Teknose tootevalikust leiad SATU sauna- ja lavakaitsevahendid, mida kasutavad ning kiidavad teiste seas ka näiteks Iglusaun (www.iglusaun.ee) ja Lemmikmees (www.lemmikmees.eu).

Teknose SATU sari kannab M1 ohutusklassi tähist, vähendab määrdumist, lihtsustab puhastamist ja muudab pinnad vastupidavamaks.

 

SATU LAUDESUOJA saunalava kaitsevahend

Värvitu ja lõhnatu parafiiniõli sisaldav saunalavade kaitseaine leiliruumidesse. Moodustab vett ja mustust hülgava kihi. Rõhutab puidu naturaalset tooni. Sobib töötlemata ja varem õliga töödeldud pindadele.

 SATU LAUDESUOJA saunalava kaitsevahend

SATU SAUNASUOJA saunakaitseaine

Vesialuseline tiksotroopne puitpindade kaitseaine. Moodustab vett ja mustust hülgava kihi. Värvitu SATU SAUNASUOJA ei muuda puidu naturaalset tooni. Toode on toonitav lasuursetesse sisevärvikaardi toonidesse. Seina- ja laepindade töötlemiseks leili- ja pesuruumides.

 SATU SAUNASUOJA saunakaitseaine

SATU SAUNAVAHA

Vesialuseline naturaalset vaha sisaldav kaitseaine sauna puitpindadele. Moodustab vett ja mustust hülgava kihi. Värvitu saunavaha rõhutab puidu naturaalset tooni. Toode on saadaval ka poolläbipaistvates standardtoonides. Sobib töötlemata ja eelnevalt vahaga töödeldud pindadele.

 Satu Saunavaha

RENSA SAUNA saunapesuaine

Keskkonnasõbralik pesuvahend, mis puhastab ja värskendab sauna ning teised niisked ruumid õrnalt ja tõhusalt. Sobib kasutamiseks ka vanadel värvitud pindadel. Saunalava ja -paneelide eeltöötluseks enne kaitseainega katmist/vahatamist.

 

 RENSA SAUNA saunapesuaine

 

Küsi Teknose sauna- ja lavakaitsevahendeid kõigist suurematest Espaki kauplustest üle Eesti!

teknos