Liitu uudiskirjaga

Kuidas säästa majapidamises vett ja energiat väikeste vahenditega

Suvel on veemõnud asendamatud värskenduse ja rõõmu allikaks. Selle järele janunevad nii taimed kui inimesed, eriti väikesed inimesed, kes võiksid veeta tunde mängides voolava veega – luksus, mis meile eestlastele on antud ja ressurss, mida peaksime hoidma. Mitmetes Eesti piirkondades, eriti vanades suvilarajoonides, hoiatatakse veesurve vähenemise eest päevasel ajal ja manitsetakse suviti säästlikule veetarbimisele.

 

Vee- ja energiasääst

NEOPERL veesäästutooted tagavad, et vett kulutatakse niipalju kui vaja, ent nii vähe kui võimalik. Nii säilib mugavus, kuid samas säästetakse.

 

Aeraator koos sisseehitatud vooluhulgaregulaatoriga

Tänu sisseehitatud vooluhulgaregulaatoritele tagavad survet tasakaalustavad aeraatorid veevärgisurvest praktiliselt sõltumatult suuremalt jaolt muutumatu veehulga. Kraani lahti keerates muutub täppis-rõngastihendi kuju ning tihend surutakse regulaatori sakkide vahele. See muudab läbivooluavad väiksemaks. Mida suurem voolusurve, seda enam muutub rõngastihendi kuju. Väheneva surve korral taastub täppis-rõngastihendi esialgne kuju vähehaaval, mistõttu vee läbivooluavad suurenevad jälle. Aeraatoris asuvad peenikesed õhuavad, kust õhk pääseb sisse ning seguneb veega. Koos vooluhulgaregulaatoriga muutub veejuga pehmemaks ja õhulisemaks, mis muudab ka seda, et kraanikausist ei pritsi vesi enam tagasi.

Vaata illustreerivat videot, kuidas toimub vee rikastamine õhuga.

 

NEOPERL PREMIUM SARI- Vee -ja energiasääst kuni 60%

Kasutades valamusegistil u. 5 l/min veekuluga ja dušil u. 10 l/min veekuluga PREMIUM- veesäästutoodet, võite majapidamises säästa kuni 15000 liitrit vett aastas.

See kehtib võrreldes mittesäästliku aeraatoriga segisti puhul, mille veekulu on u. 12 l/min ja mittesäästliku dušiotsikuga, mille veekulu on u. 18 l/min.

Lisaks veekulule, säästetakse samaaegselt kuuma vee saamiseks kasutatavat elektrit.

 

Premium tooted annavad mugava, pritsmevaba, õhustatud veejoa.

NEOPERL tooted asuvad meie sanitaartehnikaosakonnas stendil. Seal on olemas nii sisemise kui välimise keermega otsikuid, seega mugavuse ja kindluse mõttes oleks tarbekas ära mõõta kraani sisemine või välimine diameeter või see hoopis ära keerata ja poodi kaasa tuua. Kohapeal on olemas spetsiaalsed mõõtmistabelid, mille järgi on lihtne valida õige ühendusega otsik.