Liitu uudiskirjaga

Kuidas ja millega värvida siseruume?

Siseviimistluses pööratakse järjest enam tähelepanu pinnakatete tervise- ja loodussõbralikkusele. Kodu siseruumide värvimisel tasub kindlasti eelistada allergiavabasid värve, millel on ohutust ja kvaliteeti tõendavad sertifikaadid. Soome tootja Teknos on alates 1948. aastast olnud Skandinaaviamaades keskkonnasõbralike värvide väljaarendamise ja juurutamise teerajaja. Nende tootevalikust leiad ülemerenaabrite seas populaarse Biora värvisarja, mis kannab Põhjamaade ökomärgist Luigemärki ja on heaks kiidetud Soome Allergia- ja Astmaliidu poolt. Loe, kuidas värvida siseruume ja milliseid viimistlusnippe soovitavad kasutada Teknose värvieksperdid. 

Seinavärvidega on lihtne muuta kodu väljanägemist. Võib kasutada tugevaid ja intensiivseid toone või anda avarust õrnade ja heledatega. Seinavärvide läikeastmed varieeruvad täismatist poolläikivani. Läikeaste valitakse sõltuvalt ruumi kasutusest. Elu- ja magamistubade jaoks soovitatakse võtta matid ja täismatid värvid, köögis ja esikus kasutatakse tavaliselt poolmatti värvi. Läikivamad taluvad paremini kulutust ja pesu, matimad mõjuvad rahustavamalt.

Vaja läheb:

– kaitsevahendid: kile, papp ja paber
– liivapaber ja lihvimistugi
– maalriteip
– piiraja, pintsel
– rull, pikendusvars
– värvivann
– isikukaitsevahendid
– pukk
– ämber
– käsn

Eeltööd

Puhasta pinnad enne värvimist tolmust, rasvast ja lahtistest osakestest. Tee vajadusel vahelihv ja eemalda tolm enne järgmist kihti.

Värvimistööd

Sega värv hoolikalt ja vedelda vajadusel. Varu toonierinevuste vältimiseks piisav kogus ühe toonipartii värvi suurte pindade katmiseks.
Sisevärvimise tööjärjekord on ülevalt allapoole – alguses lagi, seejärel seinad. Seina- ja laevärvid kantakse pinnale pintsli, rulli või kõrgsurvepihustiga. Servad ja nurgad on mõistlik teha pintsli või piirajaga. Suurte pindade värvimiseks kasuta rulli ja pikendusvart.

Seinte värvimine

Kata põrand kaitsepaberi, -papi või -kilega. Alusta värvimist nurkadest ja äärtest. Kasuta pintslit, piirajat ja maalriteipi. Seejärel võta kasutusele rull ja pikendusvars. Seina on hea värvida poolemeetriste püstiste paanidena. Kanna rulliga värv poole meetri laiuselt kogu seinale. Tasanda värv samasuunaliste rullimistega alt ülespoole, ära lisa tasandamisel rullile värvi. Seejärel jätka järgmisele poolemeetrisele alale värvi kandmisega kerge ülekattega eelmisele paanile.

Nipid-trikid

• Kasuta värvivanni katmiseks kilekotti, nii pääsed vanni pesemisest.
• Suurte tasaste pindade värvimiseks kasuta rulli. Sileda pinna saad lühikarvalise rulliga ning karedate pindade juures on abiks pikakarvaline rull.
• Maalriteip tuleb eemaldada enne värvi kuivamist, et vältida kuivanud värvikihi kaasarebimist.
• Värvipauside ajal hoia rullid ja pintslid kuivamise vältimiseks õhukindlalt suletud kilekotis.

Teknose kõrgkvaliteetsed värvid on saadaval Espaki kauplustes üle Eesti! Lisaks allergiavabale Biora värvisarjale leiad Teknose tootevalikust ka vastupidavad välisvärvid, kulumiskindlad mööblivärvid ja keskkonnasõbralikud pesuained.