Liitu uudiskirjaga

Kuidas ja millega hooldada sauna puitpindu?

Eestlane on ikka sauna armastanud. Saun on meil salvestunud geenidesse. Nõgised ja tahmased saunad on jäänud minevikku ja muutunud tänapäeval üsna eksootilisteks. Majaomanikel ja talunikel on saunad enamasti puuküttega – midagigi aegade hämarusest ja ehedat. Et lavad, laed ja seinad pikemalt värskena püsiksid, tuleb kasutada õigeid abivahendeid.

Lavalaudade viimistluseks vali õli, mis imendub pooridesse ja hoiab istepaika määrdumise eest. Seina- ja laelauad võid üle pintseldada vesialuselise saunakaitseainega. Teknose SATU sarjas on olemas ka saunavaha, mis sobib nii lavale kui ka seintele. Kel igatsus ürgse ja tumeda suitsusauna järele, võib leiliruumi puitpinnad suisa mustaks vahatada.
Teknose SATU sauna- ja lavakaitsevahendeid kasutavad ja kiidavad teiste seas ka näiteks Iglusaun  www.iglucraft.com     ja Lemmikmees  www.lemmikmees.eu
Teknose SATU sari kannab M1 ohutusklassi tähist, vähendab määrdumist, lihtsustab puhastamist ja muudab pinnad vastupidavamaks.
SATU LAUDESUOJA saunalava kaitsevahend
Värvitu ja lõhnatu parafiiniõli sisaldav saunalavade kaitseaine leiliruumidesse. Moodustab vett ja mustust hülgava kihi. Rõhutab puidu naturaalset tooni. Sobib töötlemata ja varem õliga töödeldud pindadele.
SATU SAUNASUOJA saunakaitseaine
Vesialuseline tiksotroopne puitpindade kaitseaine. Moodustab vett ja mustust hülgava kihi. Värvitu SATU SAUNASUOJA ei muuda puidu naturaalset tooni. Toode on toonitav lasuursetesse sisevärvikaardi toonidesse. Seina- ja laepindade töötlemiseks leili- ja pesuruumides.
SATU SAUNAVAHA
Vesialuseline naturaalset vaha sisaldav kaitseaine sauna puitpindadele. Moodustab vett ja mustust hülgava kihi. Värvitu saunavaha rõhutab puidu naturaalset tooni. Toode on saadaval ka poolläbipaistvates standardtoonides. Sobib töötlemata ja eelnevalt vahaga töödeldud pindadele.
RENSA SAUNA saunapesuaine
Keskkonnasõbralik pesuvahend, mis puhastab ja värskendab sauna ning teised niisked ruumid õrnalt ja tõhusalt. Sobib kasutamiseks ka vanadel värvitud pindadel. Saunalava ja -paneelide eeltöötluseks enne kaitseainega katmist/vahatamist. Küsi Teknose sauna- ja lavakaitsevahendeid kõigist suurematest Espaki kauplustest üle Eesti.