Liitu uudiskirjaga

Kanalisatsioonilahendus hajaasustusega piirkondadesse

Kui elate hajaasustusega piirkonnas või on plaanis püstitada oma maalapile väikemaja, kuhu nädalalõppudel pageda, siis tuleb mõelda ka veidi materiaalsematele asjadele, nagu küte ja kanalisatsioon. Tänapäeva maailmas on õnneks kõigele lahendus olemas:

Majaomanikul on reovee juhtimiseks omakanalisatsiooni kolm võimalust: juhtida reovesi loodusesse, kasutades septikut, mõnda muud omapuhastit või koguda reovesi mahutisse. Valiku langetamisel tuleb lähtuda rahvastiku tihedusest, kohaliku omavalitsuse kehtestatud nõuetest, keskkonna arengukavast ja kasutusmugavusest.

IWS STRONG septik

STRONG mahutid on mõeldud reovee, sademevee, tuletõrjevee ja tarbevee kogumiseks.

 

IWS STRONG Septik on pealt kinnine setiti, mille põhja ladestunud settes sisalduv orgaaniline aine laguneb anaeroobsete bakterite toimel. Enamik heljuvainest vajub septiku põhja, rasvad, õlid, vaht ja kääriv põhjasete aga tõuseb pinnale.

  • Septik on ehitatud nii, et vee teekond mahutis oleks võimalikult pikk. See tagab hea puhastusvõime, mis omakorda pikendab imbväljaku tööiga.

 

IWS STRONG SEPTIKU EELISED:

  • Septik on valmistatud topeltseinaga spiraaltorust, mille materjaliks on PE (polüetüleen) – elastne ja vastupidav plast, mis ei purune pinnase surve all

 

  • Septiku komplekti kuulub jaotuskaev, mis on oluline osa komplektist, kus toimub septikust väljavoolanud vee jaotumine kahe imbtoru jaoks on see on hea kontrollpunkt, kas vesi voolab septikust läbi imbväljakusse. 

 

  • Septiku komplekti kuuluvad spetsiaalsed imbtorud (mitte drenaažitorud), millel on iga 0,5m järel auk, imbumiseks, mis tagab selle, et vesi jõuab imbtoru lõpuni ja imbumine toimub ühtlaselt. 

 

  • Septik vastab standardile EN 12566-1 ja omab CE-märgistust (EU riikides kohustuslik).

      Vaata toimivusdeklaratsiooni: https://www.iwsgroup.ee/tooted/septikud/

 

Toote komplekti kuulub:

Kolmekambriline septik 2000 või 3000 liitrit – 1 tk

Jaotuskaev ø 400 mm – 1 tk

Jaotustoru 3 m, ø 110 mm – 2 tk

Imbtoru 3 m, ø 110 mm – 10 tk

Tuulutustoru 1,5 m, ø 110 mm – 2 tk         

Tuulutusotsak ø 110 mm – 2 tk

Painduv käänik ø 110 mm – 4 tk

Filterkangas 1,2 × 15 m – 2 tk

Innovative Water Systems OÜ on Eesti kapitalil põhinev pumplate tootmisele keskenduv ettevõte, mis aitab oma pumplate ja muude keskkonnaalaste toodete abiga lahendada vee kogumise, töötlemise ja ülepumpamise küsimused. IWS on Eesti turul tegutsenud aastast 2007 ja selle aja jooksul kindlustanud oma positsiooni kui stabiilne ning usaldusväärne partner vee- ning kanalisatsioonivaldkonnas.

Lisainfot on võimalik saada meie sanitaartehnika osakonnast.