Liitu uudiskirjaga

Kaitse palkseina ilmastikumõjude ja kulumise eest!

Imetled oma värsket ja heledat vaigulõhnalist palkmaja? Tõepoolest ilus. Nagu uus. Ongi uus. Palgi naturaalne välimus muutub päikese tõttu kiiresti tumedamaks ja lõpuks koguni halliks. Seetõttu tuleb palkseina esmajoones päikese eest kaitsta.

Et mitte varjata kaunist puidumustrit, kasutame lasuurseid ehk läbipaistvaid toonitud pinnakaitseaineid. Õuetingimustes pole toonimata toodetest kasu. Värvipigment on see, mis filtreerib laastavat UV-kiirgust.

Varu sõltuvalt maja kõrgusest aegsasti valmis tellingud, tööplatvormid, pintslid ja muu inventar ning kata kinni õrnad taimed. Tellingud võiksid olla terve seina pikkused. Otsusta, kas kasutad traditsioonilisi lahustipõhiseid või kaasaegseid ja keskkonnasõbralikke vesialuselisi tooteid. Lahustitoodetel on pisut väiksemad molekulid ja need imenduvad sügavamale puitu, kuid vesialuselised on tervislikumad ja kindlustavad meile puhtama tuleviku. Nende puhul saab tööd tehes rahulikumalt ja täie kopsuga hingata.

Lasuuridega saab katta ka vanemaid maju, mis ei ole eelnevalt katvate värvidega värvitud. Tumenenud või tumeda aluspinna puhul on tooni muutmine keeruline, seetõttu võiksid valida vana pinna värskendamiseks aluspinnale lähedase tooni.

Kõige sobilikum aeg välisteks värvitöödeks on suvine soe ja kuiv ilm. Värvimist alusta varjust, siis ei kuiva värvid liiga kiiresti ning jõuavad imenduda. Põgene päikese eest järgmisele varjatud küljele.

Kõigepealt krundi pinnad värvitu Teknose puidukaitseimmutiga WOODEX BASE või WOODEX AQUA BASE. Need mõlemad sisaldavad biotsiide ja takistavad miniatuursetel elusolenditel puidu hävitamist. Pärast krundi kuivamist viimistle palgid toonitud TEKNOS WOODEX CLASSIC või TEKNOS WOODEX AQUA CLASSIC lasuuriga.

Nähtavate jätkukohtade vältimiseks pintselda palk või paar algusest lõpuni. Proovi ka mitte tilgutada ega pritsmeid tekitada, sest kuna tegemist on läbipaistva värviollusega, siis saad neid tilgutamisi veel palju aastaid maja vaadates meenutada. Tavaliselt ühe kihiga väga head tulemust ei saa, puit on ebaühtlase poorsusega. Teine kiht leevendab seda ebaühtlust.

Kui valisid lahustipõhise lasuuri WOODEX CLASSIC, siis pese töövahendid lakibensiiniga (TEKNOSE keeles TEKNOSOLV 1621), kui vesialuselise lasuuri WOODEX AQUA CLASSIC, saad puhastusvedeliku lähimast kraanist. Head pintseldamist!