Liitu uudiskirjaga

Isikupärane kodu struktuurvärviga

Tunned soovi muuta oma koduseinte välimust aga sulle ei meeldi tapeedimustri sättimine ja lihtsalt uus värv pole samuti päris see mida hing ihkab. Lahenduseks on struktuurvärv, mis lisaks kordumatule mustrile ei nõua ka suurt tööd, sest piisab ka ühe seina katmisest andmaks toale uus ja värske ilme.

Struktuurvärvi kasutamine on lihtne.

Ettevalmistustööd on nagu värvimisel ikka:

 1. Kata põrand ja teibi kinni pinnad mida ei soovi värvida.
 2. Värvitav pind puhasta vanast kattest, lihvi (kui seinal on varasemalt läikiv värv), pese (kui sein on väga määrdunud) ja krundi Aquastopi lahusega. Kruntimine on vajalik selleks, et luua hea ja ühtlane nake värvile, samuti vähendab kruntimine värvikulu. Struktuurvärv ei eelda et aluspind oleks ideaalselt sile, pigem vastupidi, Structura katab väikesed ebatasasused ja defektid pinnal. Struktuurvärvi Structura võib kasutada nii valgena kui lasta see kaupluses meelepärast värvi toonida.
 3. Sega struktuurvärvi Structura hoolikal läbi enne kasutama asumist.
 4. Pinnale tuleb struktuurvärvi kanda osade kaupa (umbes 1 liiter korraga), et see enne mustri joonistamist teises seinaotsas ära ei kuivaks. Kanna värv pinnale pahtlilabidaga ja jaota ligikaudu 1 m² ulatuses laiali. Seinas olevat värvi saab töödelda 10…20 minuti jooksul.
 5. Kui esimene muster ei meeldi, tõmba see pahtlilabidaga siledaks ja tee uus. Milline muster seinal saab olema sõltub Sinu loovusest ja töövahenditest, mida kasutad. Ehituskauplustes on lai valik erinevaid struktuurrulle aga kasutada võib ka liimikammi, pahtlilabidaid, pintslit vm. töövahendeid.
 6. Soovides kõrgemat ja teravamat struktuuri lisa värvile Structura sõelutud liiva. Värvile vee lisamisel on mustri faktuur siledam ja madalam. Värvimisel püüa säilitada “märga äärt”.
 7. Struktuurvärvimist võiks teha kahekesi, üks kannab värvi pinnale ja teine modelleerib seda. Koos töötada on kiirem ja lõbusam.

Eskaro Structura

Struktuurvärvi kombineerimisel teiste toodetega saab luua väga effektseid pindu. Mõned näited:

 • Kanda ühtlane 1…1,5 mm paksune struktuurvärvi Structura kiht pinnale metallist pahtlilabidatega. Märjale värvipinnale joonistada pintsliga erksavärvilised täpid. Väikese veneetsia kelluga saab luua sobiva mustri. Kellele meeldivad läikivad pinnad võib pärast struktuurvävi kuivamist pinna üle lakkida veebaasil lakiga Kabinet.

Struktuurvärviga värvides saab luua põnevaid lahendusi

 

 

 • Structuraga loodud reljeefsele pinnale kanda rulli või pintsliga toonitud lakk Kabinet, märga lakitud pinda hõõruda švammiga, et tekitada „vananemise“ efekt ja suurem läbipaistvus.

Struktuurvärviga värvides saab luua põnevaid lahendusi

 

 

 • Toonida Structura soovitud värvitooni. Segada sõelutud liivaga vahekorras 1:3 ja kanda pinnale metallist pahtlilabidatega ühtlase 1…1,5mm kihina. Töödelda märga pinda struktuurrulliga ja tekitada soovitud faktuur. Kui pinda siluda pahtlilabida või kelluga on võimalik saavutada siledam faktuur.

Struktuurvärviga värvides saab luua põnevaid lahendusi

 

 

 • Kanda aluspinnale metallist pahtlilabidatega ühtlane kiht valget Structurat. Struktuurrulliga või sakilise/lainelise äärega spaatliga tekitada muster. Oodata pealispinna täielikku kuivamist ja värvida pind valge pestava seinavärviga Akrit 12. Oodata pealispinna täielikku kuivamist. Toonida Akrit 12 soovitud värvitooni. Segada toonitud Akrit 12 sisse Time+, et aeglustada värvi kuivamist. Värvida kuivanud pind Time+ segatud toonitud Akrit 12 korraga umbes 1m² ulatuses. Koheselt hakata värvitud pinnalt värvi osaliselt maha pesema, kasutades puhtas vees märjaks tehtud švammi. Pesta kaootiliste, ringjate liigutustega. Iga kord švammi uuesti loputades, nii et pinda puutuks vaid puhas švamm.

Struktuurvärviga värvides saab luua põnevaid lahendusi