Liitu uudiskirjaga

Allergiavabama kodu poole

Talveperioodil veedame valdava osa oma päevast  siseruumides ja seetõttu peame pöörama rohkem tähelepanu ruumide mõjule meie tervisele. See kui hästi me end tunneme ei sõltu vaid ruumi õhu puhtusest, soojusest ja niiskusest, vaid ka ruumide viimistlusmaterjalide kvaliteedist sh ka seinavärvist, mida antud ruumis on kasutatud.

 

Siseruumides oleks mõistlik kasutada veepõhiseid värve, mis on peaaegu lõhnatud ning mida on tunnustanud Eesti Allergialiit. Veepõhised värvid sisaldavad vaid minimaalselt lenduvaid ühendeid (purgil märgituna lühendina LOU/ VOC), sobides seetõttu kasutamiseks laste- ja magamistubades, tekitamata ärritusnähte ka ülitundlikele inimestele. Veepõhiseid värve märgistab pakendil H2O piktogramm, mille olemasolu tasub tuvastada. Samuti saab pärast värvimistööde lõppu kõik töövahendid hõlpsalt veega puhtaks pesta.

Sadolini kaubamärgi all müüdavatest seina- ja laevärvidest omavad Eesti Allergialiidu tunnustust tooted Bindo 3, Bindo 7, Bindo 10 ja Bindo 20. Nimetatud tooteid võib julgesti kasutada kõrgendatud tervisekaitsenõuetega ruumides, nad on vabad ärritavatest ainetest ning neis sisalduv lenduvate orgaaniliste ühendite (LOÜ, inglise k. VOC) hulk on alla 1 g/l. Võrdluseks Euroopa Liidus on LOÜ piirmäär antud tootegrupi värvidele 30 g/l. Lisaks valitud tootele on tähtis pöörata tähelepanu ohututele töövõtetele pinna pahteldamise ja värvimise ajal. Enesestmõistetav on pinna lihvimisel kanda respiraatorit või näokaitset.

Ka veepõhiste toodete kasutamisel on soovitav värvimise ajal ruume regulaarselt õhutada, ning kindlasti kasuta kaitsevahendeid, et värv ei satuks silma.

Vaata rohkem infot Sadolini värvide kohta: www.sadolin.ee

Leia inspiratsiooni Minu Sadolin Facebooklehelt: https://www.facebook.com/Minusadolin