Liitu uudiskirjaga

Kuidas värvida kivi- ja krohvipindu?

Kivimaja ja sokli värvimisega saavad kenasti hakkama ka kodumaalrid, kuid sellegipoolest on kivipindu värvides vaja erilist tähelepanu pöörata värvimistööde planeerimisele ja värvitava pinna olukorrale.

VÄRVIMISTINGIMUSED

Värvitav pind peab olema kuiv. Uusehitiste betoonelemendid peaksid kuivama ühe hooaja, et ehitusperioodi niiskus lahkuks enne värvimist. Uusi krohvpindu soovitatakse töödelda 6 kuni 8 nädala pärast.
Värvimise ja kuivamise ajal peab õhu, pinna ja värvi temperatuur olema üle +5 °C ning õhu suhteline niiskus alla 80%. Väldi värvimist otseses päikesevalguses.

TÖÖDE JÄRJEKORD

Kaitse ümbritsev keskkond hoolikalt enne värvimist.
Välisvärvimist planeeritakse põhjalikult. Varu suurte pindade värvimiseks (nt terve seina jaoks) piisavalt ühe toonimispartii värvi, et vältida toonierinevusi ja teravaid üleminekuid. Võimalikud töökatkestused tuleks teha nurkades, jaotusliistude või aknaservade juures.

KIVIPINDADE ESMAVÄRVIMINE (KROHV, SILIKAATTELLIS, MINERAALPLAAT)

1. Eemalda lahtised osakesed, mustus ja tolm.
2. Puhasta pinnad Teknose keskkonnasõbraliku RENSA FACADE puhastusainega, loputa pind ja lase kuivada.
3. Puhasta terasharjaga pinnal olevad roostes metallosad ja värvi Teknose FERREX AQUA või FERREX roostetõrjevärviga enne pinna värvimist.
4. Krundi puhtad ja tugevad kivipinnad ühekordselt Teknose isepuhastuva ja mustust hülgava SILOKSAN FACADE silikoonemulsioonvärviga, millesse on segatud SILOKSAN GEL geeli suhtes 1:9.
5. Värvi ühekordselt SILOKSAN FACADE silikoonemulsioonvärviga. Siloksani värvid sobivad kõigile kivi- ja krohvipindadele, v.a lubikrohv.

KIVIPINDADE HOOLDUSVÄRVIMINE

1. Kui värv on aluspinna küljes korralikult kinni, pese pinnad survepesuriga. Vajadusel kasuta pesuvees liiva või töötle pindu terasharjaga. Eemalda betoonpinnalt tsemendiliim.
2. Eemalda kogu nõrgalt kinnitunud värv kaabitsaga.
3. Töötle terasharjaga aluspinnas olevaid roostes metallosi ja värvi Teknose FERREX AQUA või FERREX roostetõrjevärviga.
4. Krundi puhtad kivipinnad ühekordselt Teknose isepuhastuva ja mustust hülgava SILOKSAN FACADE silikoonemulsioonvärviga, millesse on lisatud SILOKSAN GEL geeli. Geel on aktiivne umbes 18 h. Selle aja möödudes võib värvisegu kasutada pinnavärvina.
5. Värvi ühekordselt lahjendamata SILOKSAN FACADE silikoonemulsioonvärviga. Siloksani värvid sobivad kõigile kivi- ja krohvipindadele, v.a lubikrohv.

Soome värvitootja Teknose Siloksan värvid on isepuhastuvad ning mustust hülgavad. Siloksani ilmastikukindlad majavärvid kestavad vähemalt 10 aastat ning on vetika- ja hallitusvastaste tõrjeomadustega.

Küsi Siloksani värve kõigist Espaki kauplustest üle Eesti!